DF57H-4S-1.2C
Description
CONN RCPT 1.2MM 4POS
Catalog
Rectangular Connectors - Housings
DataSheet
DF57H-4S-1.2C PDF
Type Description
Series:DF57H
Package:Bulk
Part Status:Active
Connector Type:Receptacle
Contact Type:Female Socket
Number of Positions:4
Pitch:0.047" (1.20mm)
Number of Rows:1
Row Spacing:-
Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
Contact Termination:Crimp
Fastening Type:Swing Lock
Color:White
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
CONN RCPT HSG 8POS 3.50MM
CONN RCPT HSG 34POS
CONN PLUG W/DETENT 5POS .093
DF57H-4S-1.2C
DF57H-4S-1.2C
CONN RCPT 1.2MM 4POS