FI-RE31HL
Manufacturer
JAE Electronics
VIGOR # :
Description
CONN PLUG 0.5MM 31POS
Catalog
Rectangular Connectors - Housings
DataSheet
FI-RE31HL PDF
Type Description
Series:FI-R
Package:Tray
Part Status:Active
Connector Type:Plug
Contact Type:Blade Pin
Number of Positions:31
Pitch:0.020" (0.50mm)
Number of Rows:1
Row Spacing:-
Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
Contact Termination:Crimp
Fastening Type:Latch Lock
Color:-
Features:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
CONN FEMALE HSNG .156 7POS
3X5 CAP HOUSING PANEL MOUNT KEY
CONN RCPT HSG 3POS 5.00MM
2225Y1K50120KCR
2225Y1K50120KCR
CAP CER 12PF 1.5KV C0G/NP0 2225
FI-RE31HL
FI-RE31HL
CONN PLUG 0.5MM 31POS
0039000181-02-R2
0039000181-02-R2
2" PRE-CRIMP A2016 RED
A6111
A6111
RF ANT 2.4GHZ PCB TRACE SLDR SMD