TST36PH00
Manufacturer
VEAM
VIGOR # :
Description
CONN PLUG HSG 36POS 5.08MM
Catalog
Rectangular Connectors - Housings
DataSheet
TST36PH00 PDF
Type Description
Series:Trident Rectangular
Package:Bulk
Part Status:Active
Connector Type:Plug
Contact Type:Male or Female
Number of Positions:36
Pitch:0.200" (5.08mm)
Number of Rows:4
Row Spacing:0.200" (5.08mm)
Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
Contact Termination:Crimp and Solder
Fastening Type:Latch Lock
Color:Black
Features:Strain Relief
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
CONN CRIMP HOUSING POL RAMP 3POS