DF57H-6S-1.2C(08)
Description
CONN RCPT 1.2MM 6POS
Catalog
Rectangular Connectors - Housings
DataSheet
DF57H-6S-1.2C(08) PDF
Type Description
Series:DF57H
Package:Bulk
Part Status:Active
Connector Type:Receptacle
Contact Type:Female Socket
Number of Positions:6
Pitch:0.047" (1.20mm)
Number of Rows:1
Row Spacing:-
Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
Contact Termination:Crimp
Fastening Type:Swing Lock
Color:Natural
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
TAB HOUSING, 2,8MM 9POS