DT06-12SD-P012
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
VIGOR # :
Description
CONN PLUG HSG 12POS
Catalog
Rectangular Connectors - Housings
DataSheet
DT06-12SD-P012 PDF
Type Description
Series:DT
Package:Bulk
Part Status:Active
Connector Type:Plug
Contact Type:Female Socket
Number of Positions:12
Pitch:-
Number of Rows:2
Row Spacing:-
Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
Contact Termination:Crimp
Fastening Type:Latch Lock
Color:Brown
Features:Enhanced Seal, IP68, IP6K9K
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
10142348-015LF
10142348-015LF
RECEPTACLE
CONN RCPT HSG 3POS 6.00MM
CONN PLUG SOCKET ASSY 12POS
SMA4018SR-C G/W
SMA4018SR-C G/W
DISP 14SEG 0.4" SGL RED 16SMD
PA1171
PA1171
PRO-GRIP STRIPPER FIVEROPTI
CZB06S04070050HEA
CZB06S04070050HEA
RF ATTENUATOR 7DB 50OHM 4SMD
DT06-12SD-P012
DT06-12SD-P012
CONN PLUG HSG 12POS