DF1E-10EP-2.5C
Description
CONN PLUG HOUSING 10POS 2.5MM
Catalog
Rectangular Connectors - Housings
DataSheet
DF1E-10EP-2.5C PDF
Type Description
Series:DF1E
Package:Bulk
Part Status:Active
Connector Type:Plug
Contact Type:Male Pin
Number of Positions:10
Pitch:0.098" (2.50mm)
Number of Rows:1
Row Spacing:-
Mounting Type:Panel Mount, Snap-In
Contact Termination:Crimp
Fastening Type:Latch Holder
Color:White
Features:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
J21DF-06V-KX
J21DF-06V-KX
CONN RECEPT HOUSING 6POS X-KEY
SICMA PIN CONN 1.5 SHNT LG VER W
24P PLUG VAL-U-LOK V0 FH RED
DF1E-10EP-2.5C
DF1E-10EP-2.5C
CONN PLUG HOUSING 10POS 2.5MM
KJL6T13B35SC
KJL6T13B35SC
CIRCULAR
CABLE 38POS .100 JUMPER 12 INCH