SWH25X-NULC-S10-UU-BA
Manufacturer
Sullins Connector Solutions
VIGOR # :
Description
CONN RECEPT 2.54MM 10POS
Catalog
Rectangular Connectors - Housings
DataSheet
SWH25X-NULC-S10-UU-BA PDF
Type Description
Series:SWH25X
Package:Bulk
Part Status:Active
Connector Type:Receptacle
Contact Type:Female Socket
Number of Positions:10
Pitch:0.100" (2.54mm)