DF64-3P-4.5H(21)
Description
CONN SSL PLUG 3POS 4.5MM SOLDER
Catalog
Solid State Lighting Connectors
DataSheet
DF64-3P-4.5H(21) PDF
Type Description
Series:DF64
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Style:Board to Board or Cable
Connector Type:Plug, Non-Gendered
Number of Positions:3
Mounting Type:Surface Mount, Right Angle
Termination:Solder
Pitch:0.177" (4.50mm)
Fastening Type:Latch Holder
Features:Solder Retention
Housing Color:Beige
Wire Gauge:-
Contact Material:Copper Alloy
Contact Finish:Tin
Housing Material:Liquid Crystal Polymer (LCP)
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
CONN PLUG 2POS 2.5MM
CONN SSL RECEPTACLE 5POS SOLDER
CONN SSL T-SPLITTER 2POS 3.7MM
DF64-3P-4.5H(21)
DF64-3P-4.5H(21)