
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | WR-TBL Series 3355 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Header, Male Pins, Shrouded (2 Side) |
| Number of Positions: | 10 |
| Positions Per Level: | 5 |
| Number of Levels: | 2 |
| Pitch: | 0.200" (5.08mm) |
| Header Orientation: | 90°, Right Angle |
| Plug Wire Entry: | - |
| Termination Style: | Solder |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Current - IEC: | - |
| Voltage - IEC: | - |
| Current - UL: | 10 A |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | - |
| Wire Gauge or Range - mm²: | - |
| Color: | Green |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Contact Mating Finish: | Tin |
| Features: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 691335510010 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLOCK HDR 5POS 90DEG 3.81MM
TERM BLOCK HDR 2POS 90DEG 5MM
TERM BLOCK HDR 5POS VERT 7.62MM
FIXED IND 1UH 9A 10 MOHM SMD
5.08 MM TERMINAL BLOCK HEADER, D
FIXED IND 2.2UH 1.38A 104 MOHM
IC DAC 14BIT A-OUT 64QFPN