
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | COMBICON MDSTBV |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) |
| Number of Positions: | 40 |
| Positions Per Level: | 20 |
| Number of Levels: | 2 |
| Pitch: | 0.200" (5.08mm) |
| Header Orientation: | Vertical |
| Plug Wire Entry: | - |
| Termination Style: | Solder |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Current - IEC: | 10A |
| Voltage - IEC: | 630 V |
| Current - UL: | 12 A |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | - |
| Wire Gauge or Range - mm²: | - |
| Color: | Green |
| Operating Temperature: | - |
| Contact Mating Finish: | Tin |
| Features: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 250 |
Current price of 1762693 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLOCK HDR 4POS 90DEG 5MM
TERM BLOCK PLUG 8POS STR 5.08MM
7.62 MM TERMINAL BLOCK PLUG, HOR
TERM BLOCK HDR 4POS VERT 3.81MM
TERM BLOCK HDR 40POS VERT 5.08MM
IC PLL W/VCO/LOCK DETECT 16DIP
OA5603 6V 4NO/4NC AGNI10+5UMAU I