
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | COMBICON MC |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) |
| Number of Positions: | 5 |
| Positions Per Level: | 5 |
| Number of Levels: | 1 |
| Pitch: | 0.150" (3.81mm) |
| Header Orientation: | 90°, Right Angle |
| Plug Wire Entry: | - |
| Termination Style: | Solder |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Current - IEC: | 8A |
| Voltage - IEC: | 250 V |
| Current - UL: | 8 A |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | - |
| Wire Gauge or Range - mm²: | - |
| Color: | Green |
| Operating Temperature: | - |
| Contact Mating Finish: | Tin |
| Features: | Mating and Mounting Flange |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 250 | ||
| 500 | ||
| 1000 | ||
| 2500 |
Current price of 1827897 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLOCK PLUG 11POS STR 3.5MM
TERM BLOCK PLUG 4POS STR 5.08MM
TERM BLOCK PLUG 1POS STR
CRYSTAL 16.0000MHZ 12PF SMD
MEMS OSC XO 52.0000MHZ CMOS SMD
TERM BLOCK HDR 5POS 90DEG 3.81MM
CONN PLUG MALE 32P GOLD SLDR CUP