
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Omnimate BL |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Type: | Plug, Female Sockets |
| Number of Positions: | 10 |
| Positions Per Level: | 10 |
| Number of Levels: | 1 |
| Pitch: | 0.200" (5.08mm) |
| Header Orientation: | - |
| Plug Wire Entry: | 180° |
| Termination Style: | Screw - Clamping Yoke (Tension Sleeve) |
| Mounting Type: | Free Hanging (In-Line) |
| Current - IEC: | 23A |
| Voltage - IEC: | 400 V |
| Current - UL: | 20 A |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | 12-30 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm²: | 0.2-4mm² |
| Color: | Orange |
| Operating Temperature: | -50°C ~ 100°C |
| Contact Mating Finish: | Tin |
| Features: | Retention Latches (Non-Wire Side) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 45 | ||
| 90 | ||
| 135 | ||
| 270 | ||
| 540 | ||
| 1035 |
Current price of 1943660000 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLOCK PLUG 8POS 90DEG 3.5MM
TERM BLOCK PLUG 3POS STR 3.81MM
TERM BLOCK HDR 22POS 90DEG 3.5MM
XTAL OSC VCXO 140.0000MHZ LVPECL
CONN HEADER VERT 27POS 2.54MM
TERM BLOCK PLUG 10POS STR 5.08MM
VI-R6011-CYWY 300V/5V 12V 12V