
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 25-E800 |
| Package: | Bag |
| Part Status: | Active |
| Type: | Plug, Female Sockets |
| Number of Positions: | 5 |
| Positions Per Level: | 5 |
| Number of Levels: | 1 |
| Pitch: | 0.197" (5.00mm) |
| Header Orientation: | - |
| Plug Wire Entry: | 180° |
| Termination Style: | Screw |
| Mounting Type: | Free Hanging (In-Line) |
| Current - IEC: | - |
| Voltage - IEC: | - |
| Current - UL: | 15 A |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | 12-28 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm²: | - |
| Color: | Green |
| Operating Temperature: | - |
| Contact Mating Finish: | - |
| Features: | Retention Latches (Non-Wire Side) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 25-E800-05 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLOCK PLUG 7POS 7.62MM
TERM BLOCK PLUG 3POS STR 5MM
EURO BLOCK 4P
XTAL OSC VCXO 74.17582MHZ HCSL
TERMINAL BLOCK EUROSTYLE
CONN MMCX JACK STR 50 OHM PCB
0.5 ONE-TOUCH RA 70P HT