
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | EDSTLZ990 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) |
| Number of Positions: | 9 |
| Positions Per Level: | 9 |
| Number of Levels: | 1 |
| Pitch: | 0.200" (5.08mm) |
| Header Orientation: | 45° |
| Plug Wire Entry: | 45° |
| Termination Style: | - |
| Mounting Type: | Solder |
| Current - IEC: | - |
| Voltage - IEC: | - |
| Current - UL: | - |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | - |
| Wire Gauge or Range - mm²: | - |
| Color: | - |
| Operating Temperature: | -30°C ~ 105°C |
| Contact Mating Finish: | - |
| Features: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 250 | ||
| 500 | ||
| 1000 | ||
| 5000 |
Current price of EDSTLZ990/9 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLOCK HDR 11POS 3.81MM
TERM BLOCK PLUG 10POS STR 5.08MM
EURO BLOCK 5P
CRYSTAL 27.1200MHZ 8PF SMD
CONN HEADER SMD 20POS 1.27MM
TERM BLOCK HDR 9POS 45DEG 5.08MM
TERM BLOCK PLUG 16POS 3.81MM