
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | WR-TBL Series 3187 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) |
| Number of Positions: | 3 |
| Positions Per Level: | 3 |
| Number of Levels: | 1 |
| Pitch: | 0.197" (5.00mm) |
| Header Orientation: | Vertical |
| Plug Wire Entry: | - |
| Termination Style: | Solder |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Current - IEC: | - |
| Voltage - IEC: | - |
| Current - UL: | 20 A |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | - |
| Wire Gauge or Range - mm²: | - |
| Color: | Green |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Contact Mating Finish: | Tin |
| Features: | Mating Flange |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 691318700003 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLOCK HDR 5POS 90DEG 5.08MM
TERM BLOCK PLUG 2POS 5.08MM
TERM BLOCK PLUG 6POS STR 5MM
CRYSTAL 15.3600MHZ 18PF TH
XTAL OSC XO 16.000MHZ CMOS SMD
5.00 MM TERMINAL BLOCK HEADER, V
200A OPEN LOOP BUS BAR MOUNT