
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | WR-TBL Series 352 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Plug, Female Sockets |
| Number of Positions: | 3 |
| Positions Per Level: | 3 |
| Number of Levels: | 1 |
| Pitch: | 0.200" (5.08mm) |
| Header Orientation: | - |
| Plug Wire Entry: | 90° |
| Termination Style: | Screw - Leaf Spring, Wire Guard |
| Mounting Type: | Free Hanging (In-Line) |
| Current - IEC: | - |
| Voltage - IEC: | - |
| Current - UL: | 15 A |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | 12-24 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm²: | 0.2-3mm² |
| Color: | Green |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Contact Mating Finish: | - |
| Features: | Retention Latches (Wire Side) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 50 | ||
| 165 |
Current price of 691352510003 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLOCK PLUG 12POS 3.5MM
TERM BLOCK HDR 2POS VERT 3.81MM
TERM BLOCK HDR 14POS VERT 3.5MM
XTAL OSC SO 166.0000MHZ CMOS SMD
MEMS OSC XO 200.0000MHZ LVPECL
CONN HEADER R/A 10POS 2.54MM
TERM BLOCK PLUG 3POS 5.08MM