
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Omnimate BV |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Plug, Female Sockets |
| Number of Positions: | 9 |
| Positions Per Level: | 9 (5 Power + 4 Signal) |
| Number of Levels: | Hybrid |
| Pitch: | 0.300" (7.62mm) |
| Header Orientation: | - |
| Plug Wire Entry: | 180° |
| Termination Style: | Screwless - Leg Spring, Push-In Spring |
| Mounting Type: | Free Hanging (In-Line) |
| Current - IEC: | 38A |
| Voltage - IEC: | 1 kV |
| Current - UL: | 33 A |
| Voltage - UL: | 600 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | 8-24 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm²: | 0.5-10mm² |
| Color: | Black |
| Operating Temperature: | -50°C ~ 125°C |
| Contact Mating Finish: | Tin |
| Features: | Latch Lock |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 250 | ||
| 500 | ||
| 1000 |
Current price of 1082140000 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
AUT SNK PLUGGABLE
TERM BLOCK HEADER 7POS 90 3.5MM
TERM BLOCK HDR 10POS VERT 5MM
FIXED IND 0.6NH 320MA 500 MOHM
TERM BLOCK PLUG 9POS STR 7.62MM
RES SMD 604 OHM 1% 1/8W 0805
DIODE ZENER 2.7V 250MW DO35