
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 06-500 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) |
| Number of Positions: | 18 |
| Positions Per Level: | 18 |
| Number of Levels: | 1 |
| Pitch: | 0.197" (5.00mm) |
| Header Orientation: | 90°, Right Angle |
| Plug Wire Entry: | - |
| Termination Style: | Solder |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Current - IEC: | - |
| Voltage - IEC: | - |
| Current - UL: | 12 A |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | - |
| Wire Gauge or Range - mm²: | - |
| Color: | Green |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 115°C |
| Contact Mating Finish: | Tin |
| Features: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2030 |
Current price of OQ1871510000G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLOCK PLUG 20POS STR 3.5MM
EURO BLOCK 4P
TERMINAL BLOCK, PLUGGABLE, 5.08
TERM BLOCK HDR 18POS 90DEG 5MM
DC DC CONVERTER 9V 999MW
SFERNICE FIXED RESISTORS
BDE40 (EXTERNAL DRIVE FOR BRUSHL