
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Omnimate BL |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Plug, Female Sockets |
| Number of Positions: | 3 |
| Positions Per Level: | 3 |
| Number of Levels: | 1 |
| Pitch: | 0.300" (7.62mm) |
| Header Orientation: | - |
| Plug Wire Entry: | 180° |
| Termination Style: | Screwless - Leg Spring, Push-In Spring |
| Mounting Type: | Free Hanging (In-Line) |
| Current - IEC: | 24A |
| Voltage - IEC: | 1 kV |
| Current - UL: | 20 A |
| Voltage - UL: | 600 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | 12-20 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm²: | 0.5-2.5mm² |
| Color: | Black |
| Operating Temperature: | -50°C ~ 100°C |
| Contact Mating Finish: | Tin |
| Features: | Ejector Latches, Retention Latches (Non-Wire Side) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 250 | ||
| 500 | ||
| 1000 |
Current price of 1044000000 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLOCK PLUG 10POS STR 3.5MM
TERM BLOCK PLUG 5POS STR 5.08MM
TERM BLOCK HDR 19POS 90DEG 3.5MM
DIODE ZENER 27V 1.3W DO41
TERM BLOCK PLUG 3POS STR 7.62MM
3PH WYE SNGL STAGE PWR LINE FILT
GW PSLR31.EM-LQLS-XX56-1-150-R18
LED DURIS 3500K GW PSLR31 SMD