
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | OQ |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Header, Male Pins, Shrouded (2 Side) |
| Number of Positions: | 24 |
| Positions Per Level: | 24 |
| Number of Levels: | 1 |
| Pitch: | 0.197" (5.00mm) |
| Header Orientation: | Vertical |
| Plug Wire Entry: | - |
| Termination Style: | Solder |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Current - IEC: | - |
| Voltage - IEC: | - |
| Current - UL: | 20 A |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | - |
| Wire Gauge or Range - mm²: | - |
| Color: | Green |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 115°C |
| Contact Mating Finish: | Tin |
| Features: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3040 |
Current price of OQ2470800000G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLOCK RCPT 19POS 5.08MM
TERM BLOCK HDR 15POS VERT 3.5MM
PIN HEADER, BACKWALL, VERTICAL,
XTAL OSC VCXO 148.3500MHZ LVPECL
DC DC CONVERTER 5V 50W
TERM BLOCK HDR 24POS VERT 5MM
TERM BLOCK RCPT 13POS 5.08MM