
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | COMBICON MCV |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) |
| Number of Positions: | 3 |
| Positions Per Level: | 3 |
| Number of Levels: | 1 |
| Pitch: | 0.150" (3.81mm) |
| Header Orientation: | Vertical |
| Plug Wire Entry: | - |
| Termination Style: | Solder |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Current - IEC: | 8A |
| Voltage - IEC: | 160 V |
| Current - UL: | - |
| Voltage - UL: | - |
| Wire Gauge or Range - AWG: | - |
| Wire Gauge or Range - mm²: | - |
| Color: | Gray |
| Operating Temperature: | - |
| Contact Mating Finish: | Gold |
| Features: | Mating and Mounting Flange |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 50 |
Current price of 1704065 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLOCK PLUG 10POS STR 3.5MM
TERM BLOCK PLUG 21POS 90DEG 5MM
TERM BLOCK PLUG 16POS 270DEG 5MM
CIR BRKR THRM 10A 240VAC 28VDC
CRYSTAL 25.0000MHZ 6PF SMD
XTAL OSC XO 150MHZ 3.3V HCSL
TERM BLOCK HDR 3POS VERT 3.81MM