
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Eurostyle ESE 39532 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) |
| Number of Positions: | 22 |
| Positions Per Level: | 22 |
| Number of Levels: | 1 |
| Pitch: | 0.200" (5.08mm) |
| Header Orientation: | 90°, Right Angle |
| Plug Wire Entry: | - |
| Termination Style: | Solder |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Current - IEC: | - |
| Voltage - IEC: | - |
| Current - UL: | 18 A |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | - |
| Wire Gauge or Range - mm²: | - |
| Color: | Green |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 115°C |
| Contact Mating Finish: | Tin |
| Features: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 80 |
Current price of 0395329022 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLOCK HDR 9POS VERT 5MM
TERM BLOCK HDR 28POS 3.81MM
TERM BLOCK HDR 17POS VERT 5.08MM
FIXED IND 150NH 548MA 250 MOHM
FIXED IND 330NH 1.58A 90 MOHM TH
TERM BLOCK HDR 22POS 5.08MM
TEST LEAD BANANA TO BANANA