
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ELFF |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Plug, Female Sockets |
| Number of Positions: | 22 |
| Positions Per Level: | 22 |
| Number of Levels: | 1 |
| Pitch: | 0.200" (5.08mm) |
| Header Orientation: | - |
| Plug Wire Entry: | 90° |
| Termination Style: | Screw - Rising Cage Clamp |
| Mounting Type: | Free Hanging (In-Line) |
| Current - IEC: | - |
| Voltage - IEC: | - |
| Current - UL: | 15 A |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | 12 AWG, 14-26 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm²: | - |
| Color: | Black |
| Operating Temperature: | 105°C |
| Contact Mating Finish: | Tin |
| Features: | Retention Latches (Wire Side) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of ELFF22230 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
PCB HDR 14P 3.81MM STLZ1550/14G3
TERM BLOCK HDR 4POS VERT 3.81MM
TERM BLOCK HDR 5POS VERT 5.08MM
TERM BLOCK PLUG 22POS 5.08MM
TERM BLOCK HDR 7POS 90DEG 7.62MM
CBL RIBN 9COND 0.039 MULTI 300'
RF SHIELD 1.5" X 2" THROUGH HOLE