
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | COMBICON SMSTB |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Header, Male Pins, Shrouded (2 Side) |
| Number of Positions: | 4 |
| Positions Per Level: | 4 |
| Number of Levels: | 1 |
| Pitch: | 0.200" (5.08mm) |
| Header Orientation: | 45° |
| Plug Wire Entry: | - |
| Termination Style: | Solder |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Current - IEC: | 12A |
| Voltage - IEC: | 400 V |
| Current - UL: | 15 A |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | - |
| Wire Gauge or Range - mm²: | - |
| Color: | Green |
| Operating Temperature: | - |
| Contact Mating Finish: | Tin |
| Features: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of 1769489 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLOCK PLUG 19POS 30DEG 5MM
TERM BLOCK HDR 5POS VERT 5.08MM
TERM BLOCK PLUG 13POS 7.62MM
CONN HEADER SMD 11POS 2.54MM
HOUSEHOLD CLEANING GLOVES MED
BOX XEON16G WIN10 500GSS ML
TERM BLOCK HDR 4POS 45DEG 5.08MM