
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Eurostyle ESE 39523 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Plug, Female Sockets |
| Number of Positions: | 17 |
| Positions Per Level: | 17 |
| Number of Levels: | 1 |
| Pitch: | 0.197" (5.00mm) |
| Header Orientation: | - |
| Plug Wire Entry: | 90° |
| Termination Style: | Screw - Rising Cage Clamp |
| Mounting Type: | Free Hanging (In-Line) |
| Current - IEC: | - |
| Voltage - IEC: | - |
| Current - UL: | 15 A |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | 12-26 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm²: | - |
| Color: | Green |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Contact Mating Finish: | Gold |
| Features: | Positions Stamped, Retention Latches (Wire Side) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 252 |
Current price of 0395238817 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLOCK HDR 2POS VERT 5MM
TERM BLOCK PLUG 21POS STR 3.81MM
TERM BLOCK HDR 6POS VERT 2.5MM
SLIDE POT 10K OHM 0.2W TOP 60MM
CONN HEADER VERT 30POS 1.27MM
DACPORT MICROPROCESSOR 8-BIT DAC
TERM BLOCK PLUG 17POS 90DEG 5MM