
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Omnimate SV |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Header, Blade Pins |
| Number of Positions: | 7 |
| Positions Per Level: | 7 |
| Number of Levels: | 1 |
| Pitch: | 0.300" (7.62mm) |
| Header Orientation: | 90°, Right Angle, Under Board |
| Plug Wire Entry: | - |
| Termination Style: | Solder |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Current - IEC: | 41A |
| Voltage - IEC: | 1 kV |
| Current - UL: | 40.5 A |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | - |
| Wire Gauge or Range - mm²: | - |
| Color: | Black |
| Operating Temperature: | -50°C ~ 130°C |
| Contact Mating Finish: | Tin |
| Features: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 50 |
Current price of 1931310000 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLOCK HDR 16POS 90DEG 5MM
TERM BLOCK PLUG 20POS STR 3.5MM
TERM BLOCK HDR 21POS 90DEG 3.5MM
MEMS OSC XO 24.0000MHZ LVCMOS LV
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD
1 AXIS NPN 0.3M CABLE+4PIN M12
TERM BLOCK HDR 7POS 90DEG 7.62MM