
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Eurostyle ESE 39537 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Plug, Female Sockets |
| Number of Positions: | 12 |
| Positions Per Level: | 12 |
| Number of Levels: | 1 |
| Pitch: | 0.200" (5.08mm) |
| Header Orientation: | - |
| Plug Wire Entry: | 270° |
| Termination Style: | Screw - Rising Cage Clamp |
| Mounting Type: | Free Hanging (In-Line) |
| Current - IEC: | - |
| Voltage - IEC: | - |
| Current - UL: | 10 A |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | 12-26 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm²: | - |
| Color: | Black |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Contact Mating Finish: | Gold |
| Features: | Mating Flange, Positions Stamped, Retention Latches (Non-Wire Side) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 360 |
Current price of 0395372812 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
WDK 4N BR
TERM BLOCK PLUG 18POS STR 3.81MM
TERM BLOCK HDR 2POS 90DEG 3.5MM
TVS DIODE 5V 10SMD
CRYSTAL 30.0000MHZ 8PF SMD
TERM BLOCK PLUG 12POS 5.08MM
TERM BLOCK PLUG 8POS 7.62MM