
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Omnimate BL |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Last Time Buy |
| Type: | Plug, Female Sockets |
| Number of Positions: | 17 |
| Positions Per Level: | 17 |
| Number of Levels: | 1 |
| Pitch: | 0.197" (5.00mm) |
| Header Orientation: | - |
| Plug Wire Entry: | 90° |
| Termination Style: | Screw - Clamping Yoke (Tension Sleeve) |
| Mounting Type: | Free Hanging (In-Line) |
| Current - IEC: | 15A |
| Voltage - IEC: | 400 V |
| Current - UL: | 10 A |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | 12-26 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm²: | 0.2-2.5mm² |
| Color: | Black |
| Operating Temperature: | - |
| Contact Mating Finish: | Tin |
| Features: | Mating Flange, Retention Latches (Wire Side) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 18 |
Current price of 1898740000 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLOCK PLUG 14POS STR 3.81MM
TERM BLOCK PLUG 10POS STR 3.81MM
TERM BLOCK PLUG 18POS 90DEG 5MM
CONN RCPT 10POS 0.1 TIN SMD
TERM BLOCK PLUG 17POS 90DEG 5MM
CONN PLUG MALE 12POS GOLD CRIMP
CONN PLUG MALE 2POS GOLD CRIMP