
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | COMBICON GMSTBA |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) |
| Number of Positions: | 4 |
| Positions Per Level: | 4 |
| Number of Levels: | 1 |
| Pitch: | 0.300" (7.62mm) |
| Header Orientation: | 90°, Right Angle |
| Plug Wire Entry: | - |
| Termination Style: | Solder |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Current - IEC: | 16A |
| Voltage - IEC: | 500 V |
| Current - UL: | - |
| Voltage - UL: | - |
| Wire Gauge or Range - AWG: | - |
| Wire Gauge or Range - mm²: | - |
| Color: | Black |
| Operating Temperature: | - |
| Contact Mating Finish: | Tin |
| Features: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 50 |
Current price of 1700659 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
PLUG COMPONENT NOMINAL CURRENT:
TERM BLOCK PLUG 20POS 3.81MM
TERM BLOCK PLUG 14POS 270DEG 5MM
FIXED IND 7.5NH 680MA 104 MOHM
FUSE BRD MNT 2.5A 250VAC RADIAL
TERM BLOCK HDR 5POS VERT 3.5MM
TERM BLOCK HDR 4POS 90DEG 7.62MM