
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VM |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Plug, Female Sockets |
| Number of Positions: | 15 |
| Positions Per Level: | 15 |
| Number of Levels: | 1 |
| Pitch: | 0.150" (3.81mm) |
| Header Orientation: | - |
| Plug Wire Entry: | 180° |
| Termination Style: | Screw - Pressure Clip |
| Mounting Type: | Free Hanging (In-Line) |
| Current - IEC: | - |
| Voltage - IEC: | - |
| Current - UL: | 10 A |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | 16-28 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm²: | - |
| Color: | Black |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 115°C |
| Contact Mating Finish: | Tin |
| Features: | Mating Flange |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 |
Current price of VM1535020000G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LL 5.00/24/90 3.2SN OR BX
TERM BLOCK HDR 18POS 90DEG 3.5MM
TERM BLOCK PLUG 6POS 7.62MM
MEMS OSC XO 40.0000MHZ LVCMOS LV
XTAL OSC VCXO 100.0000MHZ LVDS
DC DC CONVERTER 7.2V 2W
TERM BLOCK PLUG 15POS STR 3.81MM