
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | OSTTS |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Plug, Female Sockets |
| Number of Positions: | 6 |
| Positions Per Level: | 6 |
| Number of Levels: | 1 |
| Pitch: | 0.300" (7.62mm) |
| Header Orientation: | - |
| Plug Wire Entry: | - |
| Termination Style: | Screw |
| Mounting Type: | Free Hanging (In-Line) |
| Current - IEC: | - |
| Voltage - IEC: | - |
| Current - UL: | - |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | 12-24 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm²: | - |
| Color: | - |
| Operating Temperature: | -30°C ~ 105°C |
| Contact Mating Finish: | - |
| Features: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 24 |
Current price of OSTTS06015C is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLOCK PLUG 7POS STR 3.81MM
TERM BLOCK PLUG 4POS STR 7.5MM
TERM BLOCK PLUG 20POS STR 5MM
MEMS OSC XO 20.0000MHZ LVCMOS LV
XTAL OSC VCTCXO 10.0000MHZ
TERM BLOCK PLUG 6POS 7.62MM