
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | HP |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Plug, Female Sockets |
| Number of Positions: | 12 |
| Positions Per Level: | 12 |
| Number of Levels: | 1 |
| Pitch: | 0.150" (3.81mm) |
| Header Orientation: | - |
| Plug Wire Entry: | 180° |
| Termination Style: | Screwless - IDC |
| Mounting Type: | Free Hanging (In-Line) |
| Current - IEC: | - |
| Voltage - IEC: | - |
| Current - UL: | 5 A |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | 20-22 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm²: | - |
| Color: | Green |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 115°C |
| Contact Mating Finish: | Tin |
| Features: | Mating Flange |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2035 |
Current price of HP1230520000G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLOCK HDR 24POS VERT 3.5MM
TERM BLOCK PLUG 6POS STR 5.08MM
TERM BLOCK PLUG 12POS STR 3.81MM
XTAL OSC VCXO 153.6000MHZ HCSL
CONN RCPT 36POS 0.079 GOLD SMD
TERM BLOCK PLUG 12POS STR 3.81MM
PG9 MULTI CABLE PA/TPE/BK