
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Eurostyle ESE 39535 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) |
| Number of Positions: | 24 |
| Positions Per Level: | 24 |
| Number of Levels: | 1 |
| Pitch: | 0.200" (5.08mm) |
| Header Orientation: | Vertical |
| Plug Wire Entry: | - |
| Termination Style: | Solder |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Current - IEC: | - |
| Voltage - IEC: | - |
| Current - UL: | 15 A |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | - |
| Wire Gauge or Range - mm²: | - |
| Color: | Black |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 115°C |
| Contact Mating Finish: | Gold |
| Features: | Mating Flange |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 300 |
Current price of 0395350524 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLOCK HDR 14POS 7.62MM
TERM BLOCK HDR 14POS VERT 3.81MM
TERM BLOCK HDR 11POS VERT 5.08MM
TERM BLOCK PLUG 2POS STR 7.62MM
TRANSISTOR OUTPUT OPTOCOUPLER
TERM BLOCK HDR 24POS VERT 5.08MM
SLEEVING 0.625" ID FBRGLASS 50'