
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ELLH |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Header, Male Pins, Shrouded (2 Side) |
| Number of Positions: | 3 |
| Positions Per Level: | 3 |
| Number of Levels: | 1 |
| Pitch: | 0.400" (10.16mm) |
| Header Orientation: | Vertical |
| Plug Wire Entry: | - |
| Termination Style: | Solder |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Current - IEC: | - |
| Voltage - IEC: | - |
| Current - UL: | 15 A |
| Voltage - UL: | 600 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | - |
| Wire Gauge or Range - mm²: | - |
| Color: | Black |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Contact Mating Finish: | Tin |
| Features: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of ELLH03260 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLOCK PLUG 23POS STR 3.81MM
TERM BLOCK HDR 23POS 90DEG 5MM
TERM BLOCK PLUG 20POS STR 3.5MM
FIXED IND 1UH 1.75A 133 MOHM SMD
XTAL OSC MCXO 10.0000MHZ HCMOS
CONN HEADER SMD 10POS 1MM
TERM BLOCK HDR 3POS VERT 10.16MM