
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Eurostyle ESE 39527 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Plug, Female Sockets |
| Number of Positions: | 22 |
| Positions Per Level: | 22 |
| Number of Levels: | 1 |
| Pitch: | 0.197" (5.00mm) |
| Header Orientation: | - |
| Plug Wire Entry: | 270° |
| Termination Style: | Screw - Rising Cage Clamp |
| Mounting Type: | Free Hanging (In-Line) |
| Current - IEC: | - |
| Voltage - IEC: | - |
| Current - UL: | 10 A |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | 12-26 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm²: | - |
| Color: | Green |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Contact Mating Finish: | Tin |
| Features: | Mating Flange, Retention Latches (Non-Wire Side) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 180 |
Current price of 0395277022 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLOCK HDR 12POS 7.62MM
TERM BLOCK HDR 22POS VERT 5MM
PLUG PCB 11P 350MM VERT 11A 300V
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 2SMD
BATTERY PACK NIMH 7.2V AA
FIXED IND 1.2MH 90MA 15 OHM SMD
TERM BLOCK PLUG 22POS 270DEG 5MM