
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TJ |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Plug, Female Sockets |
| Number of Positions: | 21 |
| Positions Per Level: | 21 |
| Number of Levels: | 1 |
| Pitch: | 0.197" (5.00mm) |
| Header Orientation: | - |
| Plug Wire Entry: | 180° |
| Termination Style: | Screw |
| Mounting Type: | Free Hanging (In-Line) |
| Current - IEC: | 20A |
| Voltage - IEC: | 300 V |
| Current - UL: | 20 A |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | 12-24 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm²: | 0.34-2.5mm² |
| Color: | Gray |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 115°C |
| Contact Mating Finish: | Tin |
| Features: | Mating Flange, Retention Latches (Non-Wire Side) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 |
Current price of TJ2171820000G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
BLZF 3.50/07/180LR SN OR BX
5MM/.198" REVERSED VERT HDR OPEN
CONN TERM BLOCK PLUG 8POS 5.08MM
FAN AXIAL 40X20MM 5VDC WIRE
CONN RCPT FMALE 8P GOLD SLDR CUP
TERM BLOCK PLUG 21POS STR 5MM
INFRARED TOUCH SENSOR 90DEGREES