
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | OSTVM |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Plug, Female Sockets |
| Number of Positions: | 4 |
| Positions Per Level: | 4 |
| Number of Levels: | 1 |
| Pitch: | 0.138" (3.50mm) |
| Header Orientation: | - |
| Plug Wire Entry: | 180° |
| Termination Style: | Screw - Pressure Clip |
| Mounting Type: | Free Hanging (In-Line) |
| Current - IEC: | - |
| Voltage - IEC: | - |
| Current - UL: | 8 A |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | 16-28 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm²: | - |
| Color: | Green |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 115°C |
| Contact Mating Finish: | - |
| Features: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 36 |
Current price of OSTVM041550 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLOCK RCPT 18POS 3.81MM
TERM BLOCK HDR 19POS VERT 5.08MM
TERM BLOCK HDR 3POS VERT 5MM
LED XLAMP XPE2 AMBER 588NM 2SMD
DIODE ZENER 4.3V 5W DO35
ADC, SUCCESSIVE APPROXIMATION, 1
TERM BLOCK PLUG 4POS STR 3.5MM