
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | BCH |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Header, Male Pins, Shrouded (2 Side) |
| Number of Positions: | 18 |
| Positions Per Level: | 18 |
| Number of Levels: | 1 |
| Pitch: | 0.197" (5.00mm) |
| Header Orientation: | 90°, Right Angle |
| Plug Wire Entry: | - |
| Termination Style: | Solder |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Current - IEC: | 12A |
| Voltage - IEC: | 400 V |
| Current - UL: | 15 A |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | - |
| Wire Gauge or Range - mm²: | - |
| Color: | Green |
| Operating Temperature: | - |
| Contact Mating Finish: | Tin |
| Features: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of 5445180 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLOCK PLUG 16POS STR 3.5MM
TERM BLOCK HDR 20POS VERT 3.5MM
TERM BLOCK HDR 38POS VERT 3.5MM
LED RGB 6PLCC SMD
XTAL OSC XO 10.0000MHZ LVPECL
TERM BLOCK HDR 18POS 90DEG 5MM
RF ANT 460MHZ WHIP STR BN CONN