
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | HN |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Plug, Female Sockets |
| Number of Positions: | 3 |
| Positions Per Level: | 3 |
| Number of Levels: | 1 |
| Pitch: | 0.138" (3.50mm) |
| Header Orientation: | - |
| Plug Wire Entry: | 180° |
| Termination Style: | Screwless - Leg Spring, Push-In Spring |
| Mounting Type: | Free Hanging (In-Line) |
| Current - IEC: | - |
| Voltage - IEC: | - |
| Current - UL: | 10 A |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | 14-26 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm²: | - |
| Color: | Orange |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 115°C |
| Contact Mating Finish: | Tin |
| Features: | Mating Flange |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2000 |
Current price of HN0310320000G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLOCK HDR 18POS VERT 5MM
TERM BLOCK HDR 2POS 90DEG 7.5MM
TERM BLOCK PLUG 5POS 5.08MM
FAN AXIAL 119X25.4MM 24VDC TERM
CONN RCPT 2MM 10POS DL VERT PCB
LED COB CXB1512 WARM WHT SQUARE
TERM BLOCK PLUG 3POS STR 3.5MM