
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VF |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) |
| Number of Positions: | 22 |
| Positions Per Level: | 11 |
| Number of Levels: | 2 |
| Pitch: | 0.200" (5.08mm) |
| Header Orientation: | 90°, Right Angle |
| Plug Wire Entry: | - |
| Termination Style: | Solder |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Current - IEC: | - |
| Voltage - IEC: | - |
| Current - UL: | 10 A |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | - |
| Wire Gauge or Range - mm²: | - |
| Color: | Green |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 115°C |
| Contact Mating Finish: | Tin |
| Features: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2016 |
Current price of VF2251510000G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
SLF 5.08HC/09/180 SN BK BX
TERM BLOCK PLUG 24POS 270DEG 5MM
TERM BLOCK HDR 9POS 90DEG 3.81MM
FIXED IND 82UH 3.5A 66 MOHM TH
FIXED IND 6.5UH 6A 21.5 MOHM SMD
XTAL OSC VCXO 281.0000MHZ LVDS
TERM BLOCK HDR 22POS 5.08MM