
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TJ |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Plug, Female Sockets |
| Number of Positions: | 4 |
| Positions Per Level: | 4 |
| Number of Levels: | 1 |
| Pitch: | 0.197" (5.00mm) |
| Header Orientation: | - |
| Plug Wire Entry: | 180° |
| Termination Style: | Screw |
| Mounting Type: | Free Hanging (In-Line) |
| Current - IEC: | - |
| Voltage - IEC: | - |
| Current - UL: | 20 A |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | 12-24 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm²: | - |
| Color: | Red |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 115°C |
| Contact Mating Finish: | Tin |
| Features: | Retention Latches (Non-Wire Side) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5040 |
Current price of TJ0471260000G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
3.81 MM TERMINAL BLOCK PLUG, HOR
TERM BLOCK HDR 8POS VERT 7.62MM
TERM BLOCK PLUG 3POS STR 7.62MM
FLEXIBLE CAMERA ADAPTER BOARD
FIXED IND 360UH 40MA 35 OHM TH
GEARHEAD 1/75RATIO 80MM
TERM BLOCK PLUG 4POS STR 5MM