
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Eurostyle ESE 39513 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Plug, Female Sockets |
| Number of Positions: | 16 |
| Positions Per Level: | 16 |
| Number of Levels: | 1 |
| Pitch: | 0.150" (3.81mm) |
| Header Orientation: | - |
| Plug Wire Entry: | 270° |
| Termination Style: | Screw - Rising Cage Clamp |
| Mounting Type: | Free Hanging (In-Line) |
| Current - IEC: | - |
| Voltage - IEC: | - |
| Current - UL: | 8 A |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | 16-30 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm²: | - |
| Color: | Green |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 115°C |
| Contact Mating Finish: | Gold |
| Features: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 432 |
Current price of 0395137516 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLOCK HDR 22POS 90DEG 3.5MM
3.5MM/.138" REVERSE VERT HDR, CL
TERM BLOCK PLUG 7POS STR 5MM
BATTERY HOLDER COIN PC PIN VERT
CONN HEADER VERT 14POS 2.54MM
DIODE ZENER 140V 1W DO204AL
TERM BLOCK PLUG 16POS 3.81MM