
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | BCH |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Header, Male Pins, Shrouded (2 Side) |
| Number of Positions: | 10 |
| Positions Per Level: | 10 |
| Number of Levels: | 1 |
| Pitch: | 0.197" (5.00mm) |
| Header Orientation: | Vertical |
| Plug Wire Entry: | - |
| Termination Style: | Solder |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Current - IEC: | 12A |
| Voltage - IEC: | 320 V |
| Current - UL: | 15 A |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | - |
| Wire Gauge or Range - mm²: | - |
| Color: | Black |
| Operating Temperature: | - |
| Contact Mating Finish: | Tin |
| Features: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of 5452397 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLOCK HDR 46POS 5.08MM
TERM BLOCK PLUG SKT STR
TERM BLOCK PLUG 9POS STR 5.08MM
TERM BLOCK HDR 10POS VERT 5MM
CONN RCPT FMALE 55POS GOLD CRIMP
IC REG BUCK TSOT25
IC INTEGRATED CIRCUIT