OSTTT230181
Description
TERM BLOCK PLUG 23POS 90DEG 5MM
Catalog
Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
DataSheet
OSTTT230181 PDF
Type Description
Series:OSTTT
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Plug for Unshrouded Header
Number of Positions:23
Positions Per Level:23
Number of Levels:1
Pitch:0.197" (5.00mm)
Header Orientation:-
Plug Wire Entry:-
Termination Style:Screw
Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
Current - IEC:-
Voltage - IEC:-
Current - UL:-
Voltage - UL:300 V
Wire Gauge or Range - AWG:16-22 AWG
Wire Gauge or Range - mm²:-
Color:-
Operating Temperature:-40°C ~ 115°C