
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 06-500 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Header, Male Pins, Shrouded (2 Side) |
| Number of Positions: | 4 |
| Positions Per Level: | 4 |
| Number of Levels: | 1 |
| Pitch: | 0.197" (5.00mm) |
| Header Orientation: | Vertical |
| Plug Wire Entry: | - |
| Termination Style: | Solder |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Current - IEC: | - |
| Voltage - IEC: | - |
| Current - UL: | 12 A |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | - |
| Wire Gauge or Range - mm²: | - |
| Color: | Black |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 115°C |
| Contact Mating Finish: | Tin |
| Features: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1500 |
Current price of 20020106-G042A01LF is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
PCB HEADER 12P 381MM VERTICAL 11
TERM BLOCK PLUG 23POS STR 5.08MM
TERM BLOCK PLUG 7POS STR 7.5MM
XTAL OSC VCXO 364.8000MHZ LVDS
TERM BLOCK HDR 4POS VERT 5MM
ZS-H SENSOR EXTENSION CABLE
DC DC CONVERTER 95V 100W