
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TS |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Plug, Female Sockets |
| Number of Positions: | 18 |
| Positions Per Level: | 18 |
| Number of Levels: | 1 |
| Pitch: | 0.200" (5.08mm) |
| Header Orientation: | - |
| Plug Wire Entry: | 90° |
| Termination Style: | Screw - Leaf Spring, Wire Guard |
| Mounting Type: | Free Hanging (In-Line) |
| Current - IEC: | - |
| Voltage - IEC: | - |
| Current - UL: | 15 A |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | 12-24 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm²: | 0.34-2.5mm² |
| Color: | Black |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 115°C |
| Contact Mating Finish: | Tin |
| Features: | Retention Latches (Wire Side) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 |
Current price of TS18510A0000G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLOCK PLUG 8POS 90DEG
TERM BLOCK HDR 28POS 3.81MM
TERM BLOCK PLUG 19POS 5.08MM
SENSOR PIR 1UA DIGITAL BLACK
AREA SCANNER MOUNTING BRKT
POLYLITE PLA (2.85MM, 3000G) GRE
TERM BLOCK PLUG 18POS 5.08MM