
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | COMBICON IMC |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Plug, Male Pins |
| Number of Positions: | 7 |
| Positions Per Level: | 7 |
| Number of Levels: | 1 |
| Pitch: | 0.150" (3.81mm) |
| Header Orientation: | - |
| Plug Wire Entry: | 180° |
| Termination Style: | Screw - Rising Cage Clamp |
| Mounting Type: | Free Hanging (In-Line) |
| Current - IEC: | 8A |
| Voltage - IEC: | 160 V |
| Current - UL: | 8 A |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | 14-30 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm²: | 0.14-1.5mm² |
| Color: | Cream |
| Operating Temperature: | - |
| Contact Mating Finish: | Tin |
| Features: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 50 |
Current price of 1709898 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLOCK HDR 2POS 10.16MM
PLUG-IN CONNECTOR
TERM BLOCK PLUG 14POS 90DEG 5MM
LED XLAMP COOL WHITE 6200K 2SMD
FIXED IND 33MH 43MA 134 OHM TH
TERM BLOCK PLUG 7POS STR 3.81MM
48F 62.5 MM TB OFNR I/O DIST