
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | OSTV7 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Header, Female Sockets |
| Number of Positions: | 24 |
| Positions Per Level: | 24 |
| Number of Levels: | 1 |
| Pitch: | 0.200" (5.08mm) |
| Header Orientation: | 90°, Right Angle |
| Plug Wire Entry: | - |
| Termination Style: | Solder |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Current - IEC: | - |
| Voltage - IEC: | - |
| Current - UL: | 20 A |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | - |
| Wire Gauge or Range - mm²: | - |
| Color: | Green |
| Operating Temperature: | -30°C ~ 105°C |
| Contact Mating Finish: | - |
| Features: | Retention Latches |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 14 |
Current price of OSTV7245151 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLOCK PLUG 17POS 3.81MM
TERM BLOCK HDR 14POS VERT 7.62MM
TERM BLOCK PLUG 24POS STR 5.08MM
CRYSTAL 24.5760MHZ 8PF SMD
XTAL OSC TCXO 26.0000MHZ LVCMOS
TERM BLOCK HDR 24POS 5.08MM
CONN RCPT FMALE 16POS GOLD CRIMP