
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Omnimate SL |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) |
| Number of Positions: | 40 |
| Positions Per Level: | 20 |
| Number of Levels: | 2 |
| Pitch: | 0.197" (5.00mm) |
| Header Orientation: | Vertical |
| Plug Wire Entry: | - |
| Termination Style: | Solder |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Current - IEC: | 15A |
| Voltage - IEC: | 400 V |
| Current - UL: | 10 A |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | - |
| Wire Gauge or Range - mm²: | - |
| Color: | Black |
| Operating Temperature: | -50°C ~ 100°C |
| Contact Mating Finish: | Tin |
| Features: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 |
Current price of 1895180000 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLOCK PLUG 12POS STR 5.08MM
TERM BLOCK HDR 22POS VERT 5MM
TERM BLOCK PLUG 19POS 270DEG 5MM
CRYSTAL 24.5760MHZ 8PF SMD
DIODE ZENER 43V 2W DO214AC
CONN RCPT 40POS 0.1 TIN PCB R/A
TERM BLOCK HDR 40POS VERT 5MM