
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Omnimate BL |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Plug, Female Sockets |
| Number of Positions: | 8 |
| Positions Per Level: | 8 |
| Number of Levels: | 1 |
| Pitch: | 0.138" (3.50mm) |
| Header Orientation: | - |
| Plug Wire Entry: | 180° |
| Termination Style: | Screwless - Spring Cage, Tension Clamp |
| Mounting Type: | Free Hanging (In-Line) |
| Current - IEC: | 14.5A |
| Voltage - IEC: | 320 V |
| Current - UL: | 10 A |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | 14-26 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm²: | 0.2-1.5mm² |
| Color: | Orange |
| Operating Temperature: | -50°C ~ 100°C |
| Contact Mating Finish: | Tin |
| Features: | Ejector Latches |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 50 |
Current price of 1691630000 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLOCK HDR 8POS 90DEG 3.81MM
TERM BLOCK PLUG 15POS 90DEG 5MM
TERM BLOCK HDR 11POS 45DEG 5MM
CRYSTAL 22.1184MHZ 4PF SMD
DC DC CONVERTER
FAN BLOWER 120X54MM ROUND
TERM BLOCK PLUG 8POS STR 3.5MM